Trafić z tematem…

Pisząc swojego bloga nigdy nie starałem się trafić w jakiś temat po to aby nabić sobie odwiedzin. Pisałem po prostu tylko o tym, czym chciałem podzielić się z innymi.

Tymczasem okazało się, że niechcący trafiłem w naprawdę mocną tematykę. W ostatni czwartek napisałem wpis o łańcuszkach w Orange. Miał być to krótki wpis na temat denerwującego mnie spamu.

Dziś, około pół godziny temu, jak od czasu do czasu, postanowiłem sprawdzić moje statystyki w Google Analytics.

Pierwszą rzeczą o której pomyślałem było to, że G Analytics skasowało mi poprzednie odwiedziny, ale po najechaniu na ową wybitą do góry kropę ujrzałem liczbę... 297. Być może na niektórych z Was ta liczba nie robi wrażenia, ale w przypadku gdzie mój blog ma ok. 20 odwiedzin dziennie, a dotychczasowy rekord wynosił 49, to powyższa sytuacja była dla mnie szokiem.

Postanowiłem zbadać tą sytuację. Moją pierwszą myślą było to, że boty spammerskie w jakiś sposób zaczęły wykonywać JS od G Analytics, jednak sprawdzenie z jakiej lokalizacji pochodzą odwiedziny tego dnia. Okazało się, że ok 98% było z Polski. To dość mocno zbiło mnie z tropu.

Postanowiłem sprawdzić po jakich słowach znaleziono moją stronę.

Wtedy wszystko stało się jasne. Po prostu... trafiłem z tematem :)

5 komentarzy do “Trafić z tematem…

  1. Kiedyś już to mówiłem, że są dwa sposoby pisania. Piszesz o wszystkim i o niczym z naciskiem na to, że nie boisz się żadnego tematu albo piszesz totalnie tematycznie i rozwijasz konkretny „wątek”.

  2. Soanvig pisze:

    Ha, i to dzięki mnie na to wpadłeś. Bo gdy zobaczyłeś mój zajebisty nick na gadu tudzież innym programie, to od razu cię olśniło, bo mój nick emanuje olśniewającą zajebistością!

  3. Fck pisze:

    Cześć tak masz racje ze trafiles z tematem ponieważ kto jest inteligentny to szuka info o promocji w necie a ze Google pokazało ciebie jako 1 to nie wiem czego to jest zasługa :):):):) ale ci się udało pozdro:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *