sobak.pl (WordPress)

Ta strona opisuje poprzednie wersje mojej strony oparte o WordPressa. Aktualny opis mojej strony domowej możesz przeczytać tutaj.

Moja osobista strona domowa połączona z blogiem na którym prezentuję przemyślenia zarówno w tematyce tworzenia stron WWW, jak i codziennego życia. Została oparta o CMS WordPress jednakże większość użytych wtyczek oraz motyw zostały silnie przystosowane do oczekiwanych zastosowań. Ze względu na mnogość wersji witryny, poniżej prezentuję wykaz poprzednich jej odsłon.

Przy okazji ostatnich zmian postanowiłem dodać tutaj krótką informację na temat każdej z poprzednich wersji mojej strony.

Wygrzebałem najstarsze kopie zapasowe i o dziwo udało mi się znaleźć wszystkie potrzebne materiały. Jeśli chcesz powiększyć któreś zdjęcie, po prostu kliknij na nie.

Pierwsza wersja mojej strony domowej powstała w połowie roku 2009, znajdowała się pod adresem sobak.cba.pl i była niczym innym jak leciutko zmienionym gotowym szablonem z dodanymi fragmentami własnej treści (przykładowo, na stronie znajdowało się pół artykułu). Strona nie zawierała absolutnie żadnych elementów dynamicznych poza jednym przekierowaniem w JavaScript. (Dopisek: jeśli chodzi o screen, to tak, jestem świadom błędu ortograficznego w stopce).

sobak.pl w roku 2009

Jeszcze w tym samym roku (mniej więcej we wrześniu) napisałem swoją stronę od zera. Był to w zasadzie zlepek gotowych skryptów PHP i JS partyzancko posklejanych w jakąś całość. Główny element strony stanowił shoutbox (wzorowany na gotowym) oraz wmontowany w stronę system newsów PsNews. Całości dopinał mój genialny design.

sobak.pl w drugiej części 2009

Dnia 12.01.2010 udało mi się skończyć stronę, którą tak długo planowałem i zapowiadałem. Była to zaktualizowana wersja powyższej strony. Tutaj ponownie (nie wiedzieć czemu) uznałem swoje umiejętności webdesignerskie za wystarczające i pokusiłem się o własny wygląd.

Jednak ta strona zawierała już znacznie więcej samodzielnie pisanych elementów w PHP (mimo tego, że tak naprawdę głównym elementem nadal pozostawał przerobiony shoutbox).

sobak.pl w roku 2010

Blog, który teraz czytacie powstał dokładnie 10 maja 2010 roku. Pierwotnie był on tylko podstroną zależną od wyżej opisywanej strony domowej, jednak w pewnym momencie (pod namową kolegi) zdecydowałem się na umieszczenie go na stronie głównej i uczynienie z niego podstawowego obszaru strony.

sobak.pl w drugiej części 2010

Poprzednia wersja strony została oddana do użytku 1 września 2012 roku i jest w zasadzie podrasowaną wersją bloga (nie zniknęła żadna stara treść). Z dokładnym opisem zmian można zapoznać się w tym i tym wpisie.

sobak.pl w roku 2012

Obecna, całkowicie odświeżona wersja strony powstała w jeden dzień, bardzo pracowitego 7 lutego 2014. Jest to już szósta odsłona mojej witryny, a więcej o niej można przeczytać tutaj.

sobak.pl w roku 2014

Wykorzystane technologie:

  • PHP
  • MySQL
  • HTML
  • CSS
  • JavaScript

Zobacz stronę