Wspaniałe teksty naszych nauczycieli cz. 2 - Pani Ihrma

O ile to czasu minęło od mojego ostatniego wpisu. Jaki ze mnie leń jest. Ale wreszcie się zebrałem i zabrałem się do kontynuacji jednoczęściowej serii pt."Wspaniałe teksty naszych nauczycieli".

Irmgarda Ihrmgharda "uczy" nas religii. Jest to największa nauczycielka w szkole. Nie da się z nią normalnie dyskutować, bo nie przyjmuje do siebie żadnych argumentów **. Dobra kończę z tym i przechodzę do właściwej treści, czyli "tekstów". Oto najlepsze z nich:

  1. Ale ja nie umiem uczyć… (4 sekundowa przerwa) …śpiewu.
  2. A w jakiego ty boga wierzysz ? W Allacha?
  3. (imię gadającego) and company.
  4. Ikar upadł bardzo wysoko.
  5. Jak ja już z wami nie wytrzymuję to i Bóg nie da rady

P.S. Imię Irmgarda jest odmianą imienia Ermegarda, którego pierwszy człon Ermen, od germ. ermana ("wielki, wszechogarniający" — imię półboga germańskiego). Człon drugi imienia wiąże się z germ. gardaz — "ogrodzenie, płot", goc. garda — "pleciony płot, obora". Składając to wszystko w całość uzyskamy obraz naszej katechetki *.

Timiko

* - moim zdaniem otrzymamy obraz wszechogarniającej obory z wielkim plecionym ogrodzeniem, ale jak tam autor woli. Sobak.

** - stara prawda. Większy ma rację. Ponownie Sobak.

Komentarze wyłączone

Możliwość komentowania na blogu została wyłączona. Zapraszam do kontaktu na Twitterze, Facebooku lub poprzez formularz, o ten tutaj. Do usłyszenia!