Przekierowania 301 w WordPressie

Taki już chyba mój los, że przy każdej okazji, gdy kombinuję coś ze stroną, muszę zmienić format odnośników. Tak było też ostatnio. Obiecałem sobie, że to będzie ostatnia zmiana na długi, długi czas, ale mimo wszystko trzeba było sobie jakoś poradzić z przekierowaniem wszystkich starych adresów w odpowiednie miejsca. Tak jak w wypadku poprzedniej walki z przekierowaniami skorzystałem z wtyczki Redirection. Wynikało to głównie z faktu, że miałem gotowy skrypt, który na podstawie starej bazy generował mi wszystkie potrzebne przekierowania. Podczas testów wszystko wypadło pomyślnie, jednak dziś rano, przy dodawaniu kolejnych brakujących adresów, wtyczka zaczęła się bugować. W związku z tym musiałem na szybko poszukać lepszego rozwiązania i zaimplementować je zamiast starego,

Z pomocą przyszła mi wtyczka Simple 301 Redirects. Chwilę po zainstalowaniu i odpaleniu odpowiedniej zakładki w panelu admina, wiedziałem, że to jest to. Autor reprezentował to samo podejście do tworzenia oprogramowania co ja - wtyczka była naprawdę simple! Wystarczy porównać interface obu rozwiązań.

Redirection Simple 301 RedirectsRóżnicę widać gołym okiem. Autor drugiej wtyczki nie kombinował z własnymi stylami, przez co niezależnie od wersji WP wtyczka nie odstaje wyglądem od reszty skryptu. Analogicznie sytuacja wygląda w kwestii kodu źródłowego. Kilkadziesiąt plików, wymyślanie koła na nowo kontra rozwiązanie zawarte w jednym pliku PHP.  Poza tym wtyczka Simple 301 Redirects jest bardzo aktywnie rozwijana, ostatni rozwiązany temat na forum supportu pochodził z wczoraj.

Nie trudno się domyślić, że drugą stroną medalu jest ilość oferowanych możliwości. Druga wtyczka nie oferuje między innymi śledzenia błędów 404 czy obsługi wyrażeń regularnych dla przekierowań (poza *). W moim wypadku jednak spokojnie wystarcza prostsze rozwiązanie.

Wszystkim, którzy podobnie jak ja szukają naprawdę nieskomplikowanej wtyczki do zapewnienia przekierowań na nowe adresy, mogę polecić opisywane oprogramowanie.

3 komentarze do “Przekierowania 301 w WordPressie

  1. dlaczego mi to na jednej realizacji nie działa ? ma na domenie w folderze /wp strone a wyzej mam pliki htm – próbuje ale nie robi, jak wpisze jakiegokolwiek innego redirecta nie zawierającego pliku fizycznie właśnie to jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *