MobsControl

MobsControl jest bardzo prostą wtyczką przeznaczoną dla serwera Bukkit, który umożliwia grę multiplayer w Minecrafta. Wtyczka blokuje kilka z zachowań mobów (potworów), są to:

  • Creepery eksplodują zadając normalne obrażenia, ale nie niszczą żadnych bloków. W ten sposób unikniesz strat na mapie w ich wyniku.
  • Endermany nie mogą podnosić żadnych bloków. Skutecznie blokuje dewastację mapy, endermany będą nadal występować i atakować gracza, po prostu nie będą nic podnosić.
  • Zombie nie mogą wyłamywać drzwi. Uwaga: zombie będą nadal podążać w kierunku drzwi i uderzać w nie. Plugin blokuje jedynie możliwość ich wyłamania. Wynika to z faktu, że w obecnej wersji API nie ma możliwości wyłączenia ataków na drzwi, wymaga to przekompilowania Bukkita.

Ostatnia wersja na jakiej testowałem wtyczkę, to Bukkit 1.2.5, jednak powinna spokojnie działać z nowszymi :) Wtyczki można bezproblemowo używać na serwerach Tekkit.

Najpierw wypakuj archiwum ZIP. Plik MobsControl.jar wrzucamy po prostu do folderu /plugins i uruchamiamy serwer. Bardzo zależało mi na maksymalnej prostocie wtyczki, dlatego nie dodaje ona żadnej nowej komendy, nie tworzy plików konfiguracyjnych, ani nie spamuje w żaden sposób logów serwera. Aktualnie nie planuję dodawania żadnych nowych funkcjonalności do pluginu.

Pobierz