Iron CMS

IronCMS to prosty system zarządzania treścią mojego autorstwa. Od początków mojej styczności z PHP (rok 2009/10) marzyłem o napisaniu CMS-a, jednak ostateczna decyzja jego stworzenia narodziła się pod koniec grudnia 2010 r. Wtedy zacząłem pisać i w kilka dni miałem gotowy szkielet CMS-a. Był to w zasadzie panel administracyjny, system użytkowników (jeśli można tak nazwać logowanie i rejestrację), wyświetlanie podstron i kilka innych drobnostek.

Potem odkryłem przyjemność jaką daje rozszerzanie takiej podstawy o nowe możliwości. W ten oto sposób powstawały kolejne wersje, a do mojego jednoosobowego teamu dołączył m4tx, który wniósł kilka istotnych pomysłów do skryptu. Jednak wszystkie, aż do wersji 0.4 były oparte na tej samej, niedoskonałej podstawie.

Dlatego też dnia 25.03.2011 zacząłem przepisywać IronCMS-a od nowa. Miało to wyeliminować pewne archaizmy, nieoptymalne miejsca i ogólny bałagan w kodzie oraz na dobre ustalić pewne standardy kodowania. Operacja ta zajęła mi dokładnie 20 dni. Powoli zaczęło to nabierać kształtów. Potem jeszcze tylko spędziłem kilka pasjonujących godzin na badaniu jakie zapytania wysyła do bazy mój skrypt i zmniejszyłem ich ilość o 50%. Tak oto powstała hucznie przeze mnie świętowana wersja 1.0, którą postanowiłem pokazać światu. Niestety tego dnia mój team stał się ponownie teamem jednoosobowym z powodu braku czasu i praktycznie zerowego udziału drugiego uczestnika projektu.

Ponowne podejście do tematu CMS-a, z wykorzystaniem nowych nabytych umiejętności ogłosiłem na swoim blogu 9 grudnia 2012, czyli niemalże 2 lata po pierwszych betach IronCMS-a. Wersja 2.x mimo ambitnych planów została dociągnięta jedynie do stanu trzech niepublicznych wersji beta, a następnie jej rozwój został zawieszony bezterminowo.

Wszystkie opublikowane wersje skryptu możesz znaleźć w niżej zalinkowanym folderze. Nie świadczę żadnego wsparcia technicznego i mimo wielu starań dołożonych w procesie tworzenia, nie gwarantuję niezawodności produktu.

Pobierz skrypt