[SQL] WordPress – statystyka komentarzy, najczęściej komentujący

Wpis opisuje akcję dosłownie sprzed chwili. Napisał do mnie m4tx z prośbą o napisanie zapytania SQL, które pobierało by komentarze z WordPressa, każdemu użytkownikowi przypisując ilość napisanych przez niego komentarzy. Jestem zdziwiony, gdyż udało mi się to zrobić za pierwszym razem (potem musiałem jedynie dodać DISTINCT-a, o którym zapomniałem).

Jak pewnie wie, każdy kto programuje, w tej dziedzinie mało co wychodzi za pierwszym razem :D Tak czy siak postanowiłem podzielić się swoim dziełem:

SELECT DISTINCT comment_author AS author, (SELECT COUNT(comment_ID) FROM wp_comments WHERE comment_author = author) AS amount FROM wp_comments WHERE comment_approved = 1 ORDER BY amount DESC

Takie oto zagnieżdżone zapytanie doskonale rozwiązuje nasz problem :) Poniżej demonstruję wynik działania zapytania na danych z mojego bloga (to nie jest pełny wynik rzecz jasna :) nie ma sensu wkładać do screena całych danych)

wordpress-comments-query

10 komentarzy do “[SQL] WordPress – statystyka komentarzy, najczęściej komentujący

    • Sobak pisze:

      Za to u mnie wychodzi, że odpowiadam mniej więcej na co czwarty komentarz :D Myślę, że to nie tak źle, a z ilości komentarzy jestem bardzo zadowolony (445 sztuk).

      Dzięki Wam wszystkim za komentowanie wpisów, to motywuje :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *