OverDocs.net

OverDocs to zbiór podręcznych ściąg (ang. cheatsheets) dla programistów. Celem jest przedstawienie najczęściej używanych informacji z czytelnej, skondensowanej postaci i zebranie ich w jednym miejscu. Dobrego programisty nie musi wyróżniać umiejętność zapamiętania każdej informacji przydatnej w jego pracy - powinien natomiast umieć szybko tę informację odnaleźć i OverDocs wychodzi mu na przeciw.

Wymuszenie pobrania pliku w PHP, wszystkie istotne aspekty walidacji adresu email, lista poprawnych typów doctype (DTD) w HTML... - to tylko przykłady zadań, które napotyka się nie raz i większość tę wiedzę posiada, ale niekoniecznie potrafi ją łatwo wydobyć z pamięci.

OverDocs stawia na skrótową formę, skupiającą się tylko na najważniejszych aspektach, gdyż zakłada że jest jedynie ściągawką, nastawioną na szybkie przypomnienie przyswojonej już wcześniej informacji.

cKd4J3Ua

Wykorzystane technologie

 • PHP (framework Silex)
 • XML, XSLT
 • HTML
 • CSS
 • JavaScript

Zobacz stronę

stats.sobak.pl

Skrypt agregujący różne statystyki na temat mojej osoby, pochodzące z rozmaitych witryn internetowych. Obecnie prezentuje w jednolitej formie dane pochodzące z serwisów:

Ponadto, w przyszłości planowana jest rozbudowa o dodatkowe źródła zbierania statystyk. Skrypt ma w pełni otwarty kod źródłowy. Kilka dodatkowych informacji można znaleźć w powiązanym wpisie.

Zobacz stronę
Zobacz kod źródłowy na GitHubie

sobak.pl

Moja osobista strona domowa połączona z blogiem na którym prezentuję przemyślenia zarówno w tematyce tworzenia stron WWW, jak i codziennego życia. Została oparta o CMS WordPress jednakże większość użytych wtyczek oraz motyw zostały silnie przystosowane do oczekiwanych zastosowań. Ze względu na mnogość wersji witryny, poniżej prezentuję wykaz poprzednich jej odsłon.

Przy okazji ostatnich zmian postanowiłem dodać tutaj krótką informację na temat każdej z poprzednich wersji mojej strony.
Wygrzebałem najstarsze kopie zapasowe i o dziwo udało mi się znaleźć wszystkie potrzebne materiały. Jeśli chcesz powiększyć któreś zdjęcie, po prostu kliknij na nie.

Pierwsza wersja mojej strony domowej powstała w połowie roku 2009, znajdowała się pod adresem sobak.cba.pl i była niczym innym jak leciutko zmienionym
gotowym szablonem z dodanymi fragmentami własnej treści (przykładowo, na stronie znajdowało się pół artykułu). Strona nie zawierała absolutnie żadnych elementów dynamicznych poza jednym przekierowaniem w JavaScript. (Dopisek: jeśli chodzi o screen, to tak, jestem świadom błędu ortograficznego w stopce).

Pierwsza wersja mojej strony

Jeszcze w tym samym roku (mniej więcej we wrześniu) napisałem swoją stronę od zera. Był to w zasadzie zlepek gotowych
skryptów PHP i JS partyzancko posklejanych w jakąś całość. Główny element strony stanowił shoutbox (wzorowany na gotowym) oraz wmontowany w stronę system newsów PsNews. Całości dopinał mój genialny design.

Druga wersja mojej strony

Dnia 12.01.2010 udało mi się skończyć stronę, którą tak długo planowałem i zapowiadałem. Była to zaktualizowana wersja powyższej strony. Tutaj ponownie (nie wiedzieć czemu) uznałem swoje umiejętności webdesignerskie za wystarczające i pokusiłem się o własny wygląd.
Jednak ta strona zawierała już znacznie więcej samodzielnie pisanych elementów w PHP (mimo tego, że tak naprawdę głównym elementem nadal pozostawał przerobiony shoutbox).

Trzecia wersja mojej strony

Blog, który teraz czytacie powstał dokładnie 10 maja 2010 roku. Pierwotnie był on tylko podstroną zależną od wyżej opisywanej strony domowej, jednak w pewnym momencie (pod namową kolegi) zdecydowałem się na umieszczenie go na stronie głównej i uczynienie z niego podstawowego obszaru strony.

Czwarta wersja mojej strony

Poprzednia wersja strony została oddana do użytku 1 września 2012 roku i jest w zasadzie podrasowaną wersją bloga (nie zniknęła żadna stara treść). Z dokładnym opisem zmian można zapoznać się w tym i tym wpisie.

Piąta wersja mojej strony

Obecna, całkowicie odświeżona wersja strony powstała w jeden dzień, bardzo pracowitego 7 lutego 2014. Jest to już szósta odsłona mojej witryny, a więcej o niej można przeczytać tutaj.

sobak.pl 2014Wykorzystane technologie:

 • PHP
 • MySQL
 • HTML
 • CSS
 • JavaScript

Zobacz stronę

Collegium Juvenum

Strona chóru Collegium Juvenum. Poza widoczną dla odwiedzającego częścią witryny prezentującą najnowsze aktualności i dokonania chóru, wykonane zostały także autorskie systemy wewnętrzne służące między innymi do koordynowania działań organizacyjnych.

Wykorzystane technologie:

 • PHP
 • MySQL
 • HTML
 • CSS
 • JavaScript

Poza wykonaniem strony WWW, zarządzam powiązanymi kontami w mediach społecznościowych (m.in. Facebook, YT, SoundCloud).

Zobacz stronę

Piotrex Sp. z o.o.

Strona internetowa warsztatu samochodowego. Podczas realizacji zlecenia położono szczególny nacisk na zwięzłość i konkretność prezentowanych informacji. Strona z założenia miała nie przytłaczać klienta zbędnymi szczegółami, lecz zachęcić go do skorzystania z usług firmy.

Wykorzystane technologie:

 • PHP
 • MySQL
 • HTML
 • CSS

Zobacz stronę