Opera i polski słownik

Dla wielu osób zaczynających swoją przygodę z Operą problemem może być to, że cały tekst napisany po polsku jest podkreślany jako niepoprawny. Problem ma bardzo proste źródło – w domyślnie pobranej Operze nie ma polskiego słownika. Można go jednak bardzo łatwo doinstalować. Wszystko co musisz zrobić to:

  1. W momencie gdy w jakimś polu tekstowym tekst po polsku podkreśli Ci się na czerwono, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy i na samym dole menu powinieneś mieć rozwijaną pozycję Słowniki. Wybierz z niej „Dodaj lub usuń słowniki”.
  2. W okienku, które Ci się pojawi, odszukaj słownik Polski, zaznacz go i kliknij dalej, słownik zostanie pobrany.
  3. Zaakceptuj jego licencję (spokojnie, jest na GPL – nie ponosisz żadnych kosztów, ani zobowiązań).
  4. W następnym okienku ustaw słownik Polski jako domyślny i… to tyle :) Żadnego latania po stronach, czy restartu programu tak typowego dla niektórych przeglądarek.

Testowane na wersji, 11.50, jednak jakoś od wersji 10 nie powinno być większych zmian w tej procedurze. Oczywiście po aktualizacji nie trzeba tego powtarzać.

2 komentarze do “Opera i polski słownik

  1. DarV pisze:

    Mimo wszystko to głupia wpadka twórców tego produktu i opera pobierana z polskiej strony z polskim interfejsem takie pierdółki powinna mieć już ustawione , mi to nie przeszkadza bo domyślnie FF a Operę tylko w ramach testów zgodności witryn obsługuje :D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *