IronCMS 1.1

Zaledwie osiem dni minęło od premiery pierwszej publicznej wersji mojego CMS-a, a już prezentuję Wam jego kolejną wersję. Nie jest to jednak aż tak wielki powód do dumy jak pozornie mogłoby się wydawać, bo wersja ta spowodowana jest wieloma błędami i spostrzeżeniami do wersji 1.0. W tym miejscu dziękuję wszystkim za konstruktywną krytykę i wszelką pomoc.

W tej wersji skupiłem się głównie na poprawie wytkniętych mi błędów. Tak więc z najważniejszych zmian wymienić można:

 • działające BBCode - szukałem troszkę czegoś odpowiedniego i w sumie oparłem bbcode w Ironie na klasie NBBC. Banalna edycja i dodawanie znaczników, skompresowany kod (pozbawiony wcięć i enterów) zajmuje ok. 2500 linii (64 KB) (w Ironie rozmiar obcięty do 1900 linii). Do tego genialna dokumentacja. Polecam ;)
 • nowe menu w panelu administracyjnym - było na nie wiele narzekań (sam się w nim gubiłem), więc przysiadłem na chwilę i mam nadzieję, że jest łatwiej się w nim połapać.
 • wiele poprawek w systemie komentarzy - możliwość korzystania z bbcode, komentarze adminów nie potrzebują akceptacji (wiem, absurd, przeoczyłem to), tekst domyślny znika po kliknięciu na pole, możliwość dodania komentarzy do artykułów, podniesione zabezpieczenia itd.
 • uporządkowano praktycznie wszystkie formularze w skrypcie - ujednolicono wygląd i poprawiono opisy
 • wszystkie funkcje mysql_* zastąpiono funkcjami własnymi (odniesienie do sugestii Kwpolska) - kto wie? Może kiedyś zobaczymy Irona np. na PostgreSQL? :P
 • dużo, dużo więcej...

Teraz czas na informacje nieco z innej beczki. Otóż w dniu dzisiejszym, grupa tworząca Irona została z powrotem zredukowana do jednoosobowego zespołu szaleńców (czytaj mnie...). M4tx przez cały czas swego udziału włożył do projektu około 20 linii kodu (a po wersji 1.0, która została napisana od nowa ten udział wyniósł równe zero), tak więc stwierdziłem, że nie będę go więcej męczył pytaniem, czy coś zrobi. I został (jak na razie!) wyrzucony z projektu.

Mam nadzieję, że zaprezentowane powyżej zmiany  uważacie za dobre.

IRON CMS 1.1 (*.zip)

DEMO

Dane do użytkowników w wersji demo:

Użytkownik zwykły: login: tester1 / hasło: tester

Administrator: login: tester2 / hasło: tester

Niestety byłem zmuszony tym razem wyłączyć możliwość kasowania czegokolwiek, jako że ktoś postanowił sobie poprzednim razem zrobić małą rozróbę...

A na koniec: Wesołych Świąt Wam życzę :)

8 komentarzy do “IronCMS 1.1

  • Sobak pisze:

   Myślałem długo nad PDO i chyba się w końcu zdecyduję. Trzeba będzie lekko przepisać własne f-cje do obsługi DB (na jakąś klasę), ale co tam… korzyści są :)

  • Sobak pisze:

   Oooh fuck…. mamy kandydata do faila miesiąca kwiecień :D W zasadzie bez znajomości danych do bazy, nic się nie zainstaluje, ale co fail, to fail. Dzięki za spostrzeżenie – poprawione ;)

 1. Drraven pisze:

  Ha ha:)

  Przydałby się taki checkbox z name=”pamietaj_haslo” :)

  Kasowanie niedostępne w wersji demo. Uwierz na słowo, że działa ;) –Ehh a chciałem admina usunąć ;)

  Warning: require_once(themes/defaul/header.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/30/d342851964/htdocs/cms/index.php on line 198
  Człowiek jednego t zapomni i taki krzyk:) Może zrób ze jak nie da się wybrać tej skórki którą ty mówisz to ładuje default?

 2. Drraven pisze:

  a i jeszcze w pa jest wersja 1.0 a nie 1.1;
  I przypadkiem pozmieniałem hasła do adminów;
  oraz zabrałem im opcje adminów;

 3. Sobak pisze:

  I już wiadomo kto mi demo psuł… Ciekawe masz zabawy :)

  Odnośnie złej wersji – przeoczenie.

  „Człowiek jednego t zapomni i taki krzyk:) Może zrób ze jak nie da się wybrać tej skórki którą ty mówisz to ładuje default?”
  Dam selecta i po sprawie.

  Admini przywróceni, opcja edycji userów wyłączona. Mam nadzieję, że to już koniec wandalizowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *