Chat z Premierem – podsumowanie

Dosłownie kilka minut temu dobiegł końca chat z premierem Donaldem Tuskiem na portalu onet.pl, rozpoczęty po godzinie 14:30. Jak wrażenia?

Szczerze mówiąc zawiodłem się. Biorąc pod uwagę to, że wysłałem 3 pytania i na żadne nie otrzymałem odpowiedzi, tak samo wśród znajomych (a pytania kulturalne i rzeczowe) można by się pokusić o jakąś teorię sPiSkową, że całe wydarzenie było ustawione.

Troszkę czasu zajęło się zalogowanie, ale za trzecim podejściem udało się i zacząłem przyglądać się dyskusji.

Większość pytań dotyczyła oczywiście polityki, ale pojawiło się kilka pytań odnośnie piłki nożnej, której fanem jest p. Premier.  Były pytania o ulgi studenckie, emerytury itd. Osobiście sam pokusiłem się o zadanie trzech pytań:

 • refundacja in vitro - niby miała być, a jednak się wystraszyli Kościoła i nie ma? Szkoda...
 • subwencja dla partii politycznych - kojarzy ktoś, czy w ogóle głosowanie w Sejmie było, czy zatrzymało się na pomyśle?
 • podniesienie VAT na rehabilitację - od pierwszego stycznia wzrósł VAT na usługi rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Bo burzy wywołanej przez Fakty TVN urzędnicy stwierdzili, że było to przeoczenie, że zawiodły procedury. Miało to zostać zmienione, a jednak mamy już szósty kwietnia i podwyżki nadal zostały.

Na deser screenik:

Patrząc na ilość literówek można przynajmniej stwierdzić, że to pan Premier osobiście pisał swoje odpowiedzi. No, chyba, że w Onecie pracują takie tłumoki. A na razie uznajmy, że miało być "mechanizmów", ale "w" zaginęło w akcji ;)

PS: Wiem, że ostatnio zmniejszyła się liczba wpisów technicznych, ale nie martwcie się. To chwilowe ;)

4 komentarze do “Chat z Premierem – podsumowanie

 1. Parę razy w telewizji pokazywali jak organizuje się takie chaty. Zazwyczaj czyta się gościowi pytania i pracownik piszę odpowiedź. Jak dla mnie to było ustawione. Nic ciekawego nie padło z „ust” premiera. Po prostu taki zabieg PR. Dla tych co chcą przeczytać całość „konferencji” odsyłam do zapisu chatu.

  PS
  Na chacie było od 3 do 4 tysięcy osób.

 2. Timiko pisze:

  Czekam na czat z Jarkiem.

  Tak na poważnie to odpowiadali na pytania, na które znali odpowiedzi. Tych trudniejszych unikali, bo jak wiadomo zaraz będą wybory i lepiej nic głupiego nie palnąć.

  A jeśli drogi pan Tósk dostanie się na tego bloga, to składam panó wspaniałe pozdrowjenja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *